ברוכים הבאים לפורום מעצרים וליווי בחקירה. בפורום ינתן מענה ע"י עורך דין לירן זילברמן המתמחה במשפט פלילי. הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה. יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מהמשיב כל אחריות.
 • ועד בית נוכל
  שלמה
  21:05 15/03
  חברתי גרה בבניין והועד בית שם הוא בעל 4 דרות באותו בניין הוא למעשה לא פעם אחת מנפח הוצאות ולפי דברי חברתי הוא עושה זאת למעשה כמה פעמים.בהוצאה האחרונה הוא עשה שיפוץ הפסיפס בדירה מסויימת פלוס גישה לנכים היביא סכום לתשלום .חברתי ביקשה חשבונית קבלה הצאות נוספות פלוס אחריות לעבודה הוא אמר לה שהוא לא חייב לה שום דבר אכשיו אחרי שנה הוא בא עם ניירות ואמר שהוא ינתק לה את המים החמים אים לא תשלם .השאלה שלי היא אם יש לו זכות לנתק אותה ממים חמים ?הגשנו תלונה במשטרה ועשו ממינה צחוק אמרו שזה נושא לפקח עירוני.תודה מחכים לתשובה
 • תגובה ל:ועד בית נוכל
  לירן זילבר...
  13:38 16/03
  נא שאל שאלתף בפורום המתאים.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • מעשה סדום בקטין
  ללא שם
  22:10 05/03
  בס"ד
  שלום אני בן 20 בעל עבר פלילי נקי ולפני שנה וחצי נחקרתי בחשד לשני מעשי סדום ומעשי מגונה בקטין בן 12 בחקירה שלי אני הודיתי רק על מעשה סדום אחד המשטרה ועורכת דין שלי הסכימו לשחרר אותי אחרי יומים ללא שום מגבלות והיום אחרי שנה וחצי אחרי שעברתי טיפול פרטי שנקרא טיפול פסיכו חינוכי עם המלצה שאני מתאים לקבוצה יעודית לעברייני מין והיום אחרי שנה וחצי הפרקליטות הסכימה רק לתקן את כתב אישום למעשה מגונה לפי סעיף348(א) בנסיבות 345(א)(3) - מעשה אחד בלבד אבל זה רק בתנאי שאני חותם להם לפני שמגישים את זה וגם בתנאי שאני מורשע בדין .מה שאני הבנתי מעורכת דין שלי מטעם הסנגוריה הציבורית שיש בעיה באמינות של הקטין בחקירה אבל היא לא מוכנה להגיד מה הבעיה באמינות ולכן היום פטרתי אותה מתיק שלי גם מסיבה הזאת וגם מסיבות אחרות ורציתי לשאול כמה שאלות חשובות בנושא :
  1. הפרקליטות רוצה תשובה בימים הקרובים עם אני מסכים לתנאים שלהם ורציתי לדעת אם כדאי לחתום איתם כבר עכשיו על דבר כזה לפני בכלל שהגישו כתב אישום ( החשש שלי לחתום על דבר כזה זה בגלל שהיא רוצה שאני יורשע כבר עכשיו לפני כתב אישום ואני לא מוכן כי אני רוצה להילחם על הרשעה שלי ולכן אני חושש מי זה )??
  2. האם יש לי סיכוי לצאת מתיק הזה בלי הרשעה במידה ואני בא לבית המשפט ואומר להם שאם אני יורשע אני יפוטר מעבודה( עבודה שאני עובד היום ) וגם הצבא לא יגייס אותי בגלל הרשעה הזאת וגם הלימודים שאני הולך ללמוד בעתיד במידה והיה לי הרשעה אז אני לא יכול לקבל רישיון להיות מנדס ?
  3. במידה ואני מורשע בדין רק על מעשה מגונה אחד ובמידה ותסקיר שירות מבחן יוצא חיובי האם אני יכול לקבל עדין מאסר בפועל ( יש לי גם נסיבות חיים קשיים שאני לא רוצה לפרט כאן )?
 • תגובה ל:מעשה סדום בקטין
  לירן זילבר...
  14:17 10/03
  מטבע הדברים, שאלותיך מורכבות מהמון פרטים שאינם בידיעתי כך שאינני יכול לענות לך מבלי שאלמד את חומר החקירה ואינני יכול לעשות זאת כל עוד הינך מיוצג.

  ככל שברצונך לשכור שירותיו של עורך דין אחר- עשה זאת.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • הזמנה לסור לתחנת המשטרה
  חסוי
  21:45 02/03
  קיבלתי מכתב בדואר על הזמנה לסור לבירור משטרתי בפ"א. על צו החקירה עצמו נמצאים הפרטים של אבי ולא שלי אך על המעטפה שמי מופיע ושם אבי מופיע בסוגריים. כלומר על המעטפה שמי (שם אבי) ושם משפחה כאשר בצו עצמו מופיעים פרטי אבי בלבד. אין פרטי חוץ ממספרים סידוריים או כל פרטים. בנוסף ברצוני לדעת האם טעות המשטרה יש בה בכדי לבטל הזמנה זו מעיקרה כפי שלפעמים קוראים על כך בדוחות תנועה שכאשר שוטר מבצע טעות יש בה בכדי לבטל את ההליך עצמו. תודה מראש
 • תגובה ל:הזמנה לסור לתחנת המשטרה
  לירן זילבר...
  14:16 10/03
  אין בטעות כדי לבטל את ההזמנה. ממילא, יוכלו לבוא לקחת אותך או לזמן אותך מחדש.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • תלונה במשטרה
  יעל
  11:14 08/01
  שלום!!
  אני רוצה להתייעץ איתך לגבי תלונה שהגשתי במשטרה לפני כשנתיים.
  בעבר היה לי חבר שבמילים עדינות לא התייחס אלי יפה ופגע בי פיזית ומילולית. השכלתי ועזבתי אותו ונישאתי לבחור מדהים, אך אותו חבר המשיך והטריד אותי גם אחרי החתונה. היה מתקשר עשרות פעמים ביום מחסוי וכו'. יום אחד אחרי עשרות שיחות שעשה אלי לנייד החלטתי לשים לזה סוף והחלטתי להגיש תלונה במשטרה, התרעתי בפניו שאם לא מפסיק אני הולכת להגיש תלונה אך הוא לא הפסיק. הלכתי לתחנת המשטרה והחוקרת חקרה אותי במשך שעה ארוכה, הראיתי לה את כמות השיחות ההזויות אלי ואפילו היא ענתה לו לשיחה שבה הוא קילל אותה למרות שהזדהתה כשוטרת. כמובן גם סיפרתי לה על התקופה שהיה מתעלל בי פיזית. מאז התשקרו אלי כמה פעמים בודדות מהמשטרה וביקשו ממני להגיע לעימות מולו,אך אני לא רציתי. עברו שנתיים מאז וחשבתי שהתיק נסגר ונגמר כי לא רציתי להגיע לעימות מולו,אך לפני שבוע הוא התקשר אלי ואמר שקיבל כתב אישום ומבקש שאני ייגש לבטל את התלונה מולו, טוען שעבר הרבה זמן והוא השתנה, התייעצתי עם בעלי והחלטתי לבטל אותה. עדיין לא ניגשתי לתחנה, ואותו בחור פנה אלי מספר פעמים ואמר שגם אם אבטל את התלונה זה לא יעזור ורצה שאני יכחיש את הכל וככה הוא ייצא מזה. טען ואמר שהמדינה היא תובעת אותו ולכן לא יעשו לי כלום. כמובן שלא הסכמתי לשקר, אמרתי לו שמקסימום אוכל ללכת לבטל את התלונה. ואז שום התקשר אלי וביקש ממני שאדבר עם התובע ואגיד לו שאני סולחת על הכל , ושהוא לא מהווה עלי איום יותר. חשוב לי להבהיר אני כיום במקום אחר בחיים שלי, אני ב"ה נשואה, אני לא מעוניינת להציף את הכל מחדש, אני מאמינה שלכל בנאדם מגיעה הזדמנות שניה ואני סולחת לו על הכל בלב שלם. אני רוצה לבקש ממך עצה, מה אפשר לעשות במצב כזה? אני ממש ממש אשמח שתעזור לי!!! תודה רבה
 • תגובה ל:תלונה במשטרה
  לירן זילבר...
  14:21 09/01
  שתי אופציות:

  1. להגיש תלונה במשטרה.
  2. להתעלם ממעשיו.

  אני הייתי מציע להגיש תלונה במשטרה- אולי גם הייתי מנסה להוציא צו הרחקה לפי חוק "הטרדה מאיימת".

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • קבלת תוצאות בדיקת פוליגרף
  אלון
  14:40 07/01
  שלום.

  עברתי בדיקת פוליגרף במכון פרטי אולם מזמין הבדיקה מסרב להעביר לידי עותק של התוצאות - חוקי?
  האם המכון חייב להעביר לי עותק תוצאות?

  תודה,
  אלון.
 • תגובה ל:קבלת תוצאות בדיקת פוליגרף
  לירן זילבר...
  17:36 07/01
  אלון,

  מדובר בסוגייה אזרחית.
  נא פנה לפורום המתאים.


  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • כתב אישום בגין איומים
  דני
  11:36 07/01
  שלום רב

  הוגש נגדי כתב אישום בגין איומים על השכן בנוכחות השוטרים.

  ברצוני לציין שאת האיום השוטרים טוענים שאמרתי "במקום ובנוכחותם"

  האם זה השוטרים לא מציינים במפורש שהמקום זה דירתי והם נכנסו ללא אישור מצדי וללא

  צו מבית משפט מהווה עילה לטענה מקדמית בהתאם לסעיף 149(3) לחוק.

  כמובן שאם השוטרים לא היו נכנסים לא היה קורא דבר כי היו חילופי דברים בני לשוטרים

  על כך שנכנסו לדירתי בניגוד לחוק ואני דורש שיעזבו.  בברכה
  דני
 • תגובה ל:כתב אישום בגין איומים
  לירן זילבר...
  17:36 07/01
  דני,
  אינני סבור כי מדובר בטענה מקדמית רלוונטית.
  עצתי לך היא לשכור שירותיו של עו"ד.


  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • תגובה ל:תגובה ל:כתב אישום בגין איומים
  כתב אישום ...
  12:26 08/01
  תודה על התגובה

  אני מעוניין לייצג את עצמי.

  אני צריך יועץ חצוני כמובן בתשלום.

  האם אפשר לפנות למשרדך ?.


 • תגובה ל:תגובה ל:תגובה ל:כתב אישום בגין איומים
  לירן זילבר...
  14:20 09/01
  מתנצל,
  אינני מאמין ב"חצי עבודה" - בעיניי זה גם נוגד את כללי האתיקה.
  אני לא נוהג להנחות אנשים איך לפעול. אני חושב שזו טעות מצידך לעשות כן.
  לא יודע מה הטעם. אם זה עניין כספי, שקול לבקש את שירותי הסנגוריה הציבורית.


  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • ביטול ערבות
  יוסף
  19:40 03/01
  שלום לעורך דין לירן זילברמן לפניי בערך כחודשיים נעצר דוד שלי כדי לשחררו השופט ביקש שערב צד שלישי יחתום על ערבות ואכן חתמתי ערבות והוא שוחרר בתנאים מקבילים מעצר בית לילי ואיסור להיפגש אם האדם שאיתו הוא נעצר דוד שלי גם היתבקש להפקיד ערבות כסף מזומן על סך 10,000 שקלים מנגד אני חתמתי על ערבות צד שלישי על סך 10,000 גם כן שאלתי היא כזאת עכשיו היתחרתתי ואני רוצה לבטל את הערבות איך עושים את זה ואם יש סכנה שדוד שלי יחזור למעצר עקב כך שאני מבטל את הערבות מחכה לתשובה בתודה יוסף?
 • תגובה ל:ביטול ערבות
  לירן זילבר...
  17:06 06/01
  יוסף,
  פנה לעורך הדין שמייצג את האדם שבעניינו חתמת ערבות או לחילופין הגש בקשה לבית המשפט וציין כי הינך מעוניין שבית המשפט יפטור אותך מהערבות .


  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • הקראת זכויות
  מורן
  11:37 16/12
  האם גם בארץ קיים חוק המחייב את השוטרים לקרוא לעצור את הזכויות בעת מעצר? ואם כן איך ניתן להוכיח ולהשתמש בזה כשלא הוקראו לעצור הזכויות
 • תגובה ל:הקראת זכויות
  לירן זילבר...
  12:39 16/12
  לפי הוראות סעיף 24 לחוק המעצרים יש צורך להזדהות בעת ביצוע מעצר ולהסביר את סיבת המעצר. בפועל גם בתחילת החקירה נאמר לחשוד/עצור במה הוא חשוד וזכויותיו לפחות לפי הפרוטוקול מוזכרות ומוסברות.

  להלן הוראות סעיף 24

  ביצוע המעצר
  24. (א) העוצר אדם יזהה את עצמו תחילה בפני החשוד, בציון שמו או כינויו הרשמי והיותו שוטר או עובד ציבור, יודיע לו מיד שהוא עצור ויבהיר לו את סיבת המעצר בהקדם האפשרי במהלך ביצוע המעצר; שוטר יזהה את עצמו גם בהתאם להוראות סעיף 5א לפקודת המשטרה [נוסח חדש], התשל"א–1971 (להלן – פקודת המשטרה), ועובד ציבור יזהה את עצמו גם על ידי הצגת תעודה המעידה על סמכויותיו. היה המעצר על פי צו שופט, ימסור מבצע המעצר לעצור עותק מהצו.
  (ב) הוראות סעיף קטן (א), למעט החובה להודיע לחשוד על המעצר ולמסור לו עותק מהצו, לא יחולו –
  (1) אם ברור בנסיבות הענין, כי זהות השוטר וסיבת המעצר ידועים לעצור;
  (2) אם מילוין עלול לסכל את ביצוע המעצר;
  (3) אם מילוין עלול לגרום לפגיעה בבטחון מבצע המעצר בשעת ביצוע המעצר או להעלמת ראיה;
  חלפו הנסיבות שמנעו מילוי הוראות סעיף קטן (א), יקיים מבצע המעצר את ההוראות האמורות מוקדם ככל האפשר.
  - לשאלה כיצד ניתן להוכיח? עניין של ראיות ומהימנות בפני בית המשפט.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • תביעה מפוברק שקבלתי מחברת איקיוטק
  יעל אור
  18:11 25/10
  השבוע שמענו בערוץ 2 על חברת איקיוטק שדורשת מלקוחות בתרגיל עוקץ כספים על שום דבר שהתחייבו ומהיימת בהליכי הוצאה לפועל וכו.
  גם אני בין הקרבנות. ואני אשה בת 70 לא יודעת על מה מדברים שם ועל מה התביעה, ומאיפוא אביא להם 2000 שח, שאני חיה מבטוח לאומי . אני מבקשת אותך להתקשר אלי 0522446816 יעל בהקדם האפשרי, למצוא אפשרות לעזור לי. אני במצוקה גדולה.
  כמו כן אני מבקשת להתיעץ איתך בקשר לעורכת דין שהמלצת לי בזמנו מהאתר הזה, שנתגלו חילוקי דעות בינינו. ואני זקוקה לך מאד. תודה ושבת שלום. [אפשר גם בשבת]
 • יחסי מין בהתחזות
  יעל
  11:27 09/10
  שלום רב
  לפני כמה חודשים הכרתי גבר שטען שהוא גרוש בן 41 ושקוראים לו יובל. הכרנו באתר הכרויות באינטרנט והתחלנו להפגש והיה קשר אינטימי כמה פעמים. במקרה נודע לי לפני יומיים ששמו ל א יובל ושהוא בעצם נשוי בן 50 ויש לו ילדים !!!
  אני בת 40 גרושה ומחפשת בן זוג אמיתי. כרגע אני ממש בהלם ובשום פנים ואופן לא רציתי קשר עם גבר נשוי. אם הייתי יודעת לא הייתי נפגשת איתו ביכלל !!!
  אני מרגישה שהוא ניצל אותי ושלא הייתה הסכמה אמיתית ליסי מין כי הוא מתחזה.
  האם יש כאן אונס ?
  האם אני יכולה להגיש נגדו תלונה במשטרה?
 • יעל
  לירן זילבר...
  17:39 10/10
  מתיאורך עולה כי קיימים במקרה זה אלמנטים של עבירת מין. אני לא מכיר הרבה מקרים שבהם הוגש כתב אישום על אונס בנסיבות דומות. אבל, יש כאן מקרה של קבלת דבר במרמה.
  זו שאלה משפטית מרתקת, האם גבר שמשקר כדי "להשכיב" בחורה עובר עבירה פלילית. הדעות חלוקות בנושא.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • אונס במרמה?
  צ.א
  13:46 06/10
  שלום
  כאשר אשה נמצאת בתחילת קשר עם גבר והם קיימו כמה פעמים יחסי מין, עד שהאישה גילתה שהגבר חולה באיידס . הוא יודע אך בכל זאת לא גילה לה וקיים איתה יחסי מין.
  האישה מבוהלת ומרגישה מרומה ומנוצלת ובטראומה.
  האם זה נחשב לאונס ? איזה סוג אונס ? כי הייתה כביכל הסכמה ?!
 • תגובה ל:אונס במרמה?
  לירן זילבר...
  14:09 08/10
  בחוק העונשין קיימת עבירה נפרדת לעניין של הדבקה באיידס.
  אני לא בטוח שמדובר באונס.


  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • דני
  לירן זילבר...
  17:52 12/09
  מתנצל על התגובה המאוחרת :

  חלה חובה לאפשר לחשוד להיוועץ בעו"ד.

  בברכה,
  עו"ד לירן זילברמן
 • שיחת טלפון
  דני
  15:13 09/09
  חבר נעצר בצבא על ידי מצח. נתנו לו טלפון אחד אז הוא מהלחץ טלפן להורים שלא ממש יודעים מה לעשות. אמא שלו דיברה איתי. האם החוקרים חייבים לאפשר לו לעשות עוד טלפון גם לעורכדין? אני שואל כי יש מצב שהם יעצרו גם אותי בעקבות המעצר שלו
|
|
|
|
|
איך הגעת לאתר?
בניית אתרים באינטרנט
כל הזכויות שמורות פרקליטי IL בע"מ 2014   |   info@p-il.co.il